KFUM03 logo     Velkommen til    KFUM03 logo
Årgang 03


- Vi bruger bolden -


 

NYE SPILLERE ER MEGET VELKOMMEN 
- KOM OG SPIL MED -

News Træning Forår 2015: News

Tirsdage
Kunsten
Kl. 17:00 - 19:00
!!! ALLE !!!

Onsdage
Streetbane - Specifik Træning
Kl. 17:30 - 19:00
!!! spillere indkaldes !!!

Torsdage
Bane 5
Kl. 17:00 - 19:00
!!! ALLE !!!



Træning !!  ALLE !!
Hjemme-kampe Spillere bliver indkaldt
Ude-kampe Spillere bliver indkaldt
Stævne Spillere bliver indkaldt
Specifik Træning Spillere bliver indkaldt
get2sport !!  ALLE !!


Aktiviteter
 

Oversigt over kampe, stævner, arrangementer

 
     
 

 


 

    U-12 drenge 8-mands (03) 1 U-12 drenge 8-mands (03) 2 U-12 drenge 8-mands (03) 4
    Kampprogram Kampprogram Kampprogram
    Hjemme Hjemme Hjemme
    Ude Ude Ude
         
         
    Hjemme-kampe Ude-kampe Stævne
         
Ugedag dato Række 1 Række 2 Række 4
         
Tirsdag 14-apr Hillerød GI   ( 2 - 6 )    
Torsdag 16-apr     Karlslunde IF   ( 7  -  0  )
Lørdag 18-apr   Rishøj Boldklub   ( 4 - 2 )  
Lørdag 25-apr   TFC Odsherred   ( 1 - 0 ) Hellested IF  ( 3 - 0 ) UHT
Søndag 26-apr Farum BK (2)   ( 5 - 4 )    
Torsdag 30-apr     Køge FC  ( 3 - 2 )
Lørdag 02-maj   RB 1906 (2)  ( 0 - 5 )  
Søndag 03-maj Virum-Sorgenfri BK  ( 6 - 5 )    
Onsdag 06-maj     Endeslev-Vråby IF ( 3 -3 )
Fredag 08-maj   Tuse IF ( 5 - 2 )  
Lørdag 09-maj Karlslunde IF ( 4 - 4 )    
Søndag 10-maj   FC Lejre  ( 3 - 1 )  
Tirsdag 12-maj Svogerslev BK (2)  17:30    
Onsdag 13-maj     Rishøj Boldklub  18:30
Torsdag 14-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Fredag 15-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Lørdag 16-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Søndag 17-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Onsdag 27-maj   Rishøj Boldklub  18:00  
Lørdag 30-maj Hillerød GI  10:00    
Søndag 31-maj     Karlslunde IF (2)  10:00
Fredag 05-jun     Hellested IF  18:00
Lørdag 06-jun   TFC Odsherred  11:15  
Søndag 07-jun Farum BK (2)  11:30    
Onsdag 10-jun     Køge FC  17:30
Fredag 12-jun Virum-Sorgenfri BK  18:00    
Lørdag 13-jun   RB 1906 (2)  11:15  
Onsdag 17-jun     Endeslev-Vråby IF  18:30
Fredag 19-jun Karlslunde IF  18:00    
Søndag 21-jun FA2000 Silent Cup FC Lejre  10:00  
Torsdag 25-jun   Tuse IF  17:30  
Lørdag 27-jun Svogerslev BK (2)  10:30   Rishøj Boldklub  10:00

 

 

 

 



 
    Hjemme-kampe Ude-kampe Stævne
         
Ugedag dato Række 1 Række 2 Række 4
Mandag - Uge 20 11-maj  
Tirsdag 12-maj Svogerslev BK (2)  17:30 Træning 17:00 - 19:00 Træning AFLYST
Onsdag 13-maj     Rishøj Boldklub  18:30
Torsdag 14-maj Kr. himmelfartsdag / Afgang til Göteborg Cup
Torsdag 14-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Fredag 15-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Lørdag 16-maj Göteborg Cup Göteborg Cup Göteborg Cup
Søndag 17-maj Hjemkomst fra Göteborg Cup
Mandag - Uge 21 18-maj  
Tirsdag 19-maj Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 20-maj Specifik Træning 17:30 - 19:00 Streetbanen  
Torsdag 21-maj Træning 17:00 - 19:00 - Bane 5
Fredag 22-maj  
Lørdag 23-maj  
Søndag 24-maj Pinsedag
Mandag - Uge 22 25-maj 2. pinsedag
Tirsdag 26-maj Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 27-maj ST 17:30 - 19:00 Rishøj Boldklub  18:00  
Torsdag 28-maj Træning 17:00 - 19:00 - Bane 5
Fredag 29-maj  
Lørdag 30-maj Hillerød GI  10:00    
Søndag 31-maj     Karlslunde IF (2)  10:00

 



Mandag - Uge 23 01-jun  
Tirsdag 02-jun Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 03-jun Specifik Træning 17:30 - 19:00 Streetbanen  
Torsdag 04-jun Træning 17:00 - 19:00 - Bane 5
Fredag 05-jun     Hellested IF  18:00
Lørdag 06-jun   TFC Odsherred  11:15  
Søndag 07-jun Farum BK (2)  11:30    
Mandag - Uge 24 08-jun  
Tirsdag 09-jun Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 10-jun Specifik Træning 17:30 - 19:00 Streetbanen Køge FC  17:30
Torsdag 11-jun Træning 17:00 - 19:00 - Bane 5
Fredag 12-jun Virum-Sorgenfri BK  18:00    
Lørdag 13-jun   RB 1906 (2)  11:15  
Søndag 14-jun  
Mandag - Uge 25 15-jun  
Tirsdag 16-jun Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 17-jun Specifik Træning 17:30 - 19:00 Streetbanen Endeslev-Vråby IF  18:30
Torsdag 18-jun Træning 17:00 - 19:00 - Bane 5
Fredag 19-jun Karlslunde IF  18:00    
Lørdag 20-jun  
Søndag 21-jun FA2000 Silent Cup FC Lejre  10:00  
Mandag - Uge 26 22-jun  
Tirsdag 23-jun Træning 17:00 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 24-jun Specifik Træning 17:30 - 19:00 Streetbanen  
Torsdag 25-jun   Tuse IF  17:30  
Fredag 26-jun  
Lørdag 27-jun Svogerslev BK (2)  10:30   Rishøj Boldklub  10:00
Søndag 28-jun  
Mandag - Uge 27 29-jun (-:  Sommerferie  :-)






 






"Tempo, Pres, Aflevering, Afslutning"



Vil du prøve at træne med hos os?
(-: Så kom og spil med :-)

Vi har 100% fokus på din udvikling som fodboldspiller:
- Motorik
- Balance
- Koordination
- Vendinger
- Hurtige fødder/benskift
- Driblinger
- Timing
- Teknik med begge ben
- Spark med begge ben

- i en sjov og seriøs atmosfære hvor godt kammeratskab og holdånd
er vores motivation for positiv indlæring og udvikling,
hvor vi siger:
- jeg kan
- jeg tør
- jeg vil

"Tempo, Pres, Aflevering, Afslutning"






 



 

 

 

 

 

 
 


 

Super tilbud
BEMÆRK: Nye åbningstider
Tirsdag og Torsdag
kl. 15 - 17



get2sport


 


 































 
News Træning Vinter 2014/2015: News

Tirsdage - Gruppe 1
Kunsten
Kl. 16:45 - 18:15

Onsdage
Specifik Træning
Himmelev Gymnasium
Kl. 19:00 - 20:15


Torsdage - Gruppe 2
Kunsten
Kl. 16:45 - 18:15

Hver anden Torsdag - Gruppe 1
Kunsten
Kl. 16:45 - 18:15





 

Hver anden Torsdag - Gruppe 1
Østervangshallen
Kl. 17:30 - 19:00


Lørdage - Gruppe 2
Trekronerhallen
Kl. 14:00 - 16:00




 


 
 

 

 
Print | Tilbage | Top

Sidst opdateret 10. maj 2015