KFUM03 logo     Velkommen til    KFUM03 logo
Årgang 03


- Vi bruger bolden -


 

NYE SPILLERE ER MEGET VELKOMMEN 
- KOM OG SPIL MED -

Træning Efterår 2014:

Tirsdage
Kunsten
Kl. 17:30 - 19:00

Onsdage
Specifik Træning
Buret
Kl. 17:30 - 19:00

Torsdage
Bane 5
Kl. 17:30 - 19:00



Træning !!  ALLE !!
Hjemme-kampe Spillere bliver indkaldt
Ude-kampe Spillere bliver indkaldt
Stævne Spillere bliver indkaldt
Specifik Træning Spillere bliver indkaldt
get2sport !!  ALLE !!


"Tempo, Pres, Aflevering, Afslutning"

 
Aktiviteter 
Oversigt over kampe, stævner, arrangementer



    U-12 drenge U-12 drenge U-12 drenge
    Række 1 Række 2 Række 4
    U-12 drenge 8-mands (03) 1 U-12 drenge 8-mands (03) 2 U-12 drenge 8-mands (03) 4
    Kampprogram Kampprogram Kampprogram
    Hjemme Hjemme Hjemme
    Ude Ude Ude
         
         
Ugedag dato Række 1 Række 2 Række 4
         
Lørdag 16-aug Brøndby IF  (3 - 4)  
Søndag 17-aug   Greve  UDSAT
Torsdag 21-aug   Havdrup GI  (5-8)
Lørdag 23-aug FB ROTARY CUP 2014 UDSAT Holbæk B&I  
Onsdag 27-aug Skjold Birkerød  18:30  
Torsdag 28-aug   RB 1906  18:30  
Fredag 29-aug   HVB  18:30
Lørdag 30-aug Ringsted IF  10:00  
Søndag 31-aug   TFC Odsherred  11:00  
Tirsdag 02-sep   FC Lejre  18:00
Onsdag 03-sep BSV  18:30  
Lørdag 06-sep Danbolig Niels Hald Cup  
Søndag 07-sep Danbolig Niels Hald Cup Taastrup FC  10:00  
Torsdag 11-sep   Gundsølille  17:45  
Fredag 12-sep   Gundsømagle  17:30
Søndag 14-sep Hillerød GI  11:30  
Onsdag 17-sep   BK Friheden  18:15 Hellested IF  18:15
Lørdag 20-sep Helsingør 10:00  
Fredag 26-sep   FHI  18:00
Lørdag 27-sep Farum BK  10:00 Tuse IF  11:15  
Onsdag 01-okt   Køge FC  17:30
Lørdag 04-okt   HVB  11:00  
Søndag 05-okt Køge BK  10:30  
Onsdag 08-okt IS Skævinge  17:15   Taastrup FC  17:15
Søndag 12-okt   FC Lejre  11:30  
         
         
    Hjemme-kampe Ude-kampe Stævne
         
         
Ugedag dato Række 1 Række 2 Række 4
Mandag 11-aug  
Tirsdag 12-aug Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 13-aug Specifik Træning - 17:30 - 19:00  Buret
Torsdag 14-aug Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 15-aug  
Lørdag 16-aug Brøndby IF  (3 - 4)  
Søndag 17-aug   Greve  UDSAT
Mandag 18-aug  
Tirsdag 19-aug Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 20-aug Specifik Træning - 17:30 - 19:00  Buret
Torsdag 21-aug Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5 Havdrup GI  (5-8)
Fredag 22-aug  
Lørdag 23-aug FB ROTARY CUP 2014 UDSAT Holbæk B&I  
Søndag 24-aug  
Mandag 25-aug  
Tirsdag 26-aug Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 27-aug Skjold Birkerød  18:30  
Torsdag 28-aug   RB 1906  18:30  
Fredag 29-aug   HVB  18:30
Lørdag 30-aug Ringsted IF  10:00  
Søndag 31-aug   TFC Odsherred  11:00  
Mandag 01-sep  
Tirsdag 02-sep Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen FC Lejre  18:00
Onsdag 03-sep BSV  18:30  
Torsdag 04-sep Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 05-sep  
Lørdag 06-sep Danbolig Niels Hald Cup  
Søndag 07-sep Danbolig Niels Hald Cup Taastrup FC  10:00  
Mandag 08-sep  
Tirsdag 09-sep Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 10-sep Specifik Træning - 17:30 - 19:00  Buret
Torsdag 11-sep Træning 17:30 - 19:00 Gundsølille  17:45 Bane 5
Fredag 12-sep   Gundsømagle  17:30
Lørdag 13-sep  
Søndag 14-sep Hillerød GI  11:30  
Mandag 15-sep  
Tirsdag 16-sep Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 17-sep ST 17:30-19:00  Buret BK Friheden  18:15 Hellested IF  18:15
Torsdag 18-sep Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 19-sep  
Lørdag 20-sep Helsingør 10:00  
Søndag 21-sep  
Mandag 22-sep  
Tirsdag 23-sep Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 24-sep Specifik Træning - 17:30 - 19:00  Buret
Torsdag 25-sep Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 26-sep   FHI  18:00
Lørdag 27-sep Farum BK  10:00 Tuse IF  11:15  
Søndag 28-sep  
Mandag 29-sep  
Tirsdag 30-sep Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 01-okt Specifik Træning 17:30-19:00  Buret Køge FC  17:30
Torsdag 02-okt Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 03-okt  
Lørdag 04-okt   HVB  11:00  
Søndag 05-okt Køge BK  10:30  
Mandag 06-okt  
Tirsdag 07-okt Træning 17:30 - 19:00 - Kunstgræsbanen
Onsdag 08-okt IS Skævinge  17:15   Taastrup FC  17:15
Torsdag 09-okt Træning 17:30 - 19:00 - Bane 5
Fredag 10-okt  
Lørdag 11-okt  
Søndag 12-okt   FC Lejre  11:30  
Mandag 13-okt Efterårsferie :-)


 



Vil du prøve at træne med hos os?
(-: Så kom og spil med :-)

Vi har 100% fokus på din udvikling som fodboldspiller:
- Motorik
- Balance
- Koordination
- Vendinger
- Hurtige fødder/benskift
- Driblinger
- Timing
- Teknik med begge ben
- Spark med begge ben

- i en sjov og seriøs atmosfære hvor godt kammeratskab og holdånd
er vores motivation for positiv indlæring og udvikling,
hvor vi siger:
- jeg kan
- jeg tør
- jeg vil

"Tempo, Pres, Aflevering, Afslutning"






 


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 


 

Super tilbud
BEMÆRK: Nye åbningstider
Tirsdag og Torsdag
kl. 15 - 17



get2sport


 


 


 


 


 
 
Print | Tilbage | Top

Sidst opdateret 21. august 2014